V termínu od 4. 8. do 8. 8. 2025 a od 28. 8. do 1. 9. 2025 bude z provozních důvodů uzavřen sklad. Nebudou odesílány žádné zásilky. Děkujeme Vám za pochopení

Zemic Europe – spolehlivost a kvalita pro vaše vážní systémy

Zemic Europe je přední evropskou společností specializující se na výrobu tenzometrů a tenzometrických snímačů. Nejde přitom jen o klasické produkty, ale i o speciální snímače pro specifická prostředí. Proč by měla být značka Zemic vaší první volbou při hledání spolehlivého partnera pro vážní systémy?

Výroba tenzometrických snímačů a tenzometrů se v Zemic Europe pyšní dlouholetou tradicí spojenou s vysokou spolehlivostí a kvalitou produktů. Sídlo společnosti se nachází v Nizozemsku a díky svému globálnímu působení a širokému portfoliu produktů se Zemic Europe stala důvěryhodným partnerem pro firmy hledající spolehlivá řešení ve vážení nejen v Evropě, ale i po celém světě.

V České republice je možné produkty Zemic získat prostřednictvím společnosti Manat, která nabízí široké portfolio těchto výrobků. Kromě toho si u této společnosti můžete nechat postavit celý vážní systém na míru.

Charakteristika tenzometrů Zemic

Tenzometry se zpravidla instalují na povrch, a to ať už se jedná o měření napětí, aplikované síly nebo o výrobu snímačů zatížení. Tenzometr měří napětí konstrukce nebo materiálu v místě, kde je nainstalován. V okamžiku, kdy se materiál vychýlí, u tenzometru se změní nominální odpor. Tato změna se dá použít k určení síly, tlaku, tahu, hmotnosti, stlačení, kroucení a kroutícího momentu. Všechny tenzometry Zemic splňují předpisy OIML R62 a směrnice RoHS.

Při výběru tenzometrů můžete konkrétní výrobky volit podle několika charakteristik:

  • podle materiálu mřížky,

  • podle nosného materiálu,

  • podle geometrie,

  • podle jmenovitého odporu.

Tenzometrické snímače Zemic

Tenzometrické snímače zatížení neboli siloměry jsou potřebné pro všechny typy vážních systémů. Tato elektronická zařízení převádějí mechanickou sílu na elektrický výstupní signál a umožňují tak přesně měřit veličiny, jako jsou tlak, síla, hmotnost či váha.

Tenzometrický snímač vybírejte podle druhu aplikace. Jiný typ se hodí pro plošinové váhy, jiný pro váhy mostové a něco jiného bude potřeba pro laboratorní váhy.

Snímače můžete volit podle různých kritérií:

  • podle kategorie (typu siloměru),

  • podle materiálu (legovaná ocel, hliník, nerezová ocel),

  • podle kapacity snímače (0 - 200 klb),

  • podle přesnosti (C3, C4, C5),

  • podle stupně ochrany (IP66 - IP69),

  • podle schválení (vybrat si můžete snímače s různými certifikacemi (OIML, NTEP, Gost, FM, ATEX),

  • podle použití (plošinové vážení, palubní vážení apod.),

  • podle odvětví (zemědělství, odpadové hospodářství, lékařství, potravinářství atd.).

Díky dlouholetým zkušenostem s výrobou máte záruku, že tenzometry i tenzometrické snímače Zemic jsou špičkové produkty a hodí se pro rozmanité typy aplikací.